Skip to main content

Noclegi

  • Gdzie i jak śpimy

  • Nad jeziorami

  • Nad brzegiem fiordu

  • Domki z widokiem…

  • …a przy domkach

  • Na tarasie…

  • …i tuż za oknem

  • Zapraszamy!

W wyprawie (24 dni) zaplanowanych jest w sumie 20 noclegów w Norwegii (pokoje 2-osobowe) oraz 2 na promie (kabiny 4-osobowe).

W Norwegii nocujemy w 9 różnych miejscach, w niektórych tylko po jednej nocy, w innych dwie, trzy lub nawet siedem nocy. Miejsca noclegowe są tak dobrane, aby stanowiły optymalne punkty wypadowe do zwiedzania atrakcji w danym regionie (okolicy) oraz aby zlokalizowane były w interesujących miejscach, zapewniających tuż za oknem lub w niewielkiej odległości piękne widoki i oferujących różnorodne atrakcje i formy spędzania wolnego czasu. Część domków zlokalizowanych jest nad jeziorami, inne nad rzekami, jeszcze inne wprost nad brzegiem fiordu. W ich pobliżu (w odległości spaceru) – w zależności od noclegu – są lasy, szlaki górskie, lodowce.

Domki, w których będziemy nocować, zaopatrzone są w pokoje sypialne 2-osobowe z łóżkami (pojedynczymi, podwójnymi lub czasem piętrowymi), kołdrami i poduszkami (pościel we własnym zakresie), wyposażone kuchnie, pokoje dzienne z jadalnią oraz łazienki z wc i prysznicem.

Domki są 4-8-osobowe. Pokoje sypialne są niewielkie (norweski standard) ale wygodne, za to pokoje dzienne przestronne tak, że domki jako całość oferują komfortowy pobyt i są doskonałym miejscem do odpoczynku. Większość domków posiada ponadto taras lub werandę i poddasze, dostęp do internetu i telewizor, czasem również kominek.

Nocleg 1

Nad jeziorem

Drewniane domki położone są nad urokliwym jeziorem w Telemarku. Jest plaża i przystań z molo, można wypożyczyć łódź. Obok lasy i – zwykle w lipcu – mnóstwo poziomek.

Domki 8-osobowe, pokoje 2-osobowe, w każdym domku salon (z kominkiem i TV), kuchnia (ze sprzętem kuchennym i wyposażeniem), łazienka (z prysznicem i WC), taras.

Nocleg 2-3

Nad fiordem

Drewniane domki położone są nad ujściem fiordu do morza. Plaży nie ma, ale jest obłędny widok.

Domki 4-6-osobowe, pokoje 2-osobowe, w każdym domku salon (z TV), kuchnia (ze sprzętem kuchennym i wyposażeniem), łazienka (z prysznicem i WC), taras.

Nocleg 4

Nad jeziorem

Drewniane domki są położone nad urokliwym jeziorem w górskiej kotlinie w miejscowości, która jest regionalnym centrum sportów zimowych. Wokół surowe góry, w zasięgu spaceru urokliwy kościółek.

Domki 4-6-osobowe, pokoje 2-osobowe, loft, w każdym domku salon (z kominkiem i TV), kuchnia (ze sprzętem kuchennym i wyposażeniem), łazienka (z prysznicem i WC), taras.

Nocleg 5-6

Nad rzeką i fiordem

Drewniane domki położone są dosłownie nad rzeką (taras “wisi” nad wodą) przy ujściu do fiordu, niemal w centrum małej miejscowości. W zasięgu spaceru m.in. pomnik… świni i drzewa ubrane w… swetry.

Domki 4-6-osobowe, pokoje 2-osobowe, loft, w każdym domku salon (z kominkiem i TV), kuchnia (ze sprzętem kuchennym i wyposażeniem), łazienka (z prysznicem i WC), taras.

Nocleg 7-13

Pod lodowcem

Drewniane domki położone są w kotlinie lodowcowej, nieopodal lodowca, nad rzeką lodowcową. W zasięgu spaceru, oprócz lodowca, wiele ciekawych szlaków. Tuż przy domach pasą się sympatyczne koniki…

Domki 4-6-osobowe, pokoje 2-osobowe, w każdym domku salon (z kominkiem, TV i klimatyzacją), kuchnia (ze sprzętem kuchennym i wyposażeniem), łazienka (z prysznicem i WC), taras.

Dostępne pralka i suszarka do prania.

Nocleg 14-15

Nad fiordem

Drewniane domki położone są na zboczu góry i mają piękny widok na fiord, który jest w odległości 20-minutowego spaceru. W zasięgu spaceru ciekawe szlaki i… lamy.

Domki 4-6-osobowe, pokoje 2-osobowe, loft, w każdym domku salon (z TV), kuchnia (ze sprzętem kuchennym i wyposażeniem), łazienka (z prysznicem i WC), taras.

Nocleg 16-17

Nad rzeką

Drewniane domki położone są nad samą rzeką przy ujściu do fiordu, niemal w centrum większej miejscowości. Dookoła bajeczne widoki.

Domki 4-6-osobowe, pokoje 2-osobowe, w każdym domku salon (z kominkiem i TV), kuchnia (ze sprzętem kuchennym i wyposażeniem), łazienka (z prysznicem i WC), taras.

Nocleg 18

W miasteczku

Drewniane domki położone są na płaskowyżu, w małym miasteczku, w pobliżu najdłuższej rzeki w Norwegii.

Domki 4-6-osobowe, pokoje 2-osobowe, w każdym domku salon (z kominkiem i TV), kuchnia (ze sprzętem kuchennym i wyposażeniem), łazienka (z prysznicem i WC), taras.

Nocleg 19-20

W górach

Apartamenty położone są w znamym, norweskim centrum sportów zimowych, niemal w centrum miejscowości. Tu ma swój ośrodek norweska kadra sportów zimowych. W zasięgu spaceru sporo sklepów, gdzie można zrobić ostatnie w Norwegii zakupy.

Apartamenty 6-osobowe, pokoje 2-osobowe, w każdym apartamencie salon (z kominkiem i TV), kuchnia (ze sprzętem kuchennym i wyposażeniem), łazienka (z prysznicem i WC), taras.

Zdjęcia miejsc noclegowych na wyprawie