Skip to main content

Koszty

Koszt wyprawy uzależniony jest od aktualnych cen towarów i usług oraz od kursu korony norweskiej i jest obliczany szacunkowo, a ostatecznie ustalany (korygowany zgodnie z aktualnym kursem korony norweskiej), w tym w szczególności promów przez Morze Bałtyckie, opłat drogowych, cen paliwa i kosztów wynajmu domków) w marcu w roku wyjazdu, zgodnie z ustalonymi zasadami.


W koszt udziału w 24-dniowej wyprawie wliczone są wszystkie koszty:

  • wszystkich 20 noclegów w Norwegii (pokoje 2-osobowe w domkach 4-6 osobowych, z wyposażoną kuchnią, łazienką i wc, częścią jadalną i wypoczynkową, a często także z tv/tv-sat., kominkiem i tarasem),
  • przewozu (paliwa i wynajmu busa, obsługi kierowców) na całej trasie – w tym podczas wycieczek fakultatywnych,
  • obu promów do/ze Szwecji (wraz z miejscami w kabinach 4-osobowych z łazienkami),
  • wszystkich opłat drogowych w Polsce, Szwecji i w Norwegii (w tym myt i opłat tunelowych oraz mostowych, a także koszty parkingów i opłat za użytkowanie dróg prywatnych),
  • rejsów (2 rejsy – Geirangerfjord, Jezioro Gjende).

Wycieczki fakultatywne są wliczone już do kosztu wyprawy. Na wyprawie nie ma też żadnych dodatkowych opłat ani płatnych wstępów obowiązkowych, które byłyby konieczne do realizacji ramowego programu wyprawy.


We własnym zakresie – wyżywienie (bagaż do 30 kg/os.) i ubezpieczenie, pościel (poszewki, prześcieradło) oraz ewentualne fakultatywne wstępy i inne oczywiste elementy osobistego wyposażenia, wg własnego uznania (ubranie, środki higieniczne itp.).